Платівки для вирівнювання зубів

У період формування щелепи, заміни молочних зубів на постійні можуть з’явитися деякі деформації прикусу або кривизна зубів, пов’язані як зі спадковими факторами, так і з наявністю шкідливих дитячих звичок, таких як смоктання пальця або пустушки.

У процесі усунення аномалій у дітей хороший ефект дає використання ортодонтичних платівок. Пластини на зуби є конструкцією із пластикової основи та металевого пружного дроту, оснащеного спеціальними гачками або дугами. Для виготовлення застосовують безпечні гіпоалергенні матеріали, нешкідливі для здоров’я, що не травмують ротову порожнину.

Зубні пластини бувають:

 • незнімними – такі пристосування є металевою дугою із замком, яка кріпиться на зуби із зовнішнього боку;
 • знімними – зручні у застосуванні, дозволяють ретельно доглядати зуби.

Використання пластинок для вирівнювання зубів зазвичай рекомендується дітям до 15 років, для дорослих пластини використовуються рідко. Пластинки для зубів дорослим можна використовувати, якщо порушення незначні або для закріплення ефекту після використання брекетів та інших конструкцій.

4987aea2e7c3641a787b8b01223b83f2

Особливості застосування

Показання для застосування зубної платівки:

 • занадто швидке або недостатнє зростання щелепи;
 • виражена скупченість зубів;
 • наявність проміжків між зубами;
 • зміщення одного або декількох зубів у ряді;
 • неправильний прикус;
 • запобігання зміщенню зубів через втрату одного з них.

Основними перевагами використання пластин є:

 • простість застосування;
 • гігієнічність;
 • міцність та надійність;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • доступна ціна.

Пластинки для зубів не завжди можуть впоратися з виправленням деяких дефектів, тому навіть для дітей доводиться вдаватися до використання складніших апаратів для виправлення прикусу – встановлення брекет -системи та іншим. Важливим моментом є і те, що дитина може самостійно зняти пластинку або забути одягнути її на зуби після гігієнічних процедур, адже ефективність лікування безпосередньо залежить від дисциплінованості та виконання призначень ортодонта, в тому числі і щодо часу носіння пластини.

Невеликим недоліком є можливі порушення мови, особливо під час адаптації. Багатьох цікавить питання, скільки стоять платівки на зуби дітям; слід знати, що ціна залежить від складності деформацій, які потрібно виправити, але в будь-якому випадку пластина для вирівнювання зубів коштує набагато дешевше, ніж брекети.

Виготовляється пластина індивідуально. Під час обстеження роблять рентгенівський знімок щелепи та гіпсовий зліпок, який дозволяє виготовити пластину з урахуванням особливостей будови неба, ясен та контуру зубів. Носять платівку зазвичай протягом одного-двох років. Так як дитина росте, змінюється будова його неба і щелепи, через якийсь час може знадобитися заміна платівки.

Рівні зуби, правильний прикус із клінікою Narin Dental Care

lig hd 01 02

Стоматологічна клініка Narin Dental Care (Київ) пропонує послуги з виправлення прикусу та вирівнювання зубів у дітей та дорослих за прийнятною ціною за допомогою різних методів, у тому числі і за допомогою пластинки для зубів. Записатися на консультацію та уточнити, скільки стоїть поставити платівку на зуби, можна по телефону або на сайті клініки.

Не затягуйте вирішення проблеми, адже гарна усмішка та рівні зуби допоможуть вашій дитині здобути впевненість у собі та позитивно вплинуть на її здоров’я.

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38