Незважаючи на те, що зубна емаль – одна з найбільш твердих в організмі людини, вона все ж таки схильна до руйнування. За відсутності належної гігієни ротової порожнини, куріння, інших шкідливих звичках і навіть при банальній генетичній схильності карієс може повністю вразити зуб. І тут необхідно підібрати оптимальний метод лікування.
Один з ефективних способів –коронки на зуби, доступна за ціною практично кожному жителю Києва та будь-якого іншого міста України на сьогоднішній деньметалокераміка (металокерамічна коронка). Але оптимальна вартість зовсім не означає, що цей варіант має якісь істотні недоліки. Навпаки, саме в цьому випадку можна сміливо сказати, що це практично ідеальне рішення, якщо потрібно швидко, недорого отримати якісний результат, зберегти красу своєї посмішки і не відчувати дискомфорту при вживанні твердої, холодної, гарячої та будь-якої іншої їжі. Але все це за умови, що роботи з підготовки зуба, виготовлення коронки та її встановлення виконуватимуть кваліфіковані фахівці. Тому не прагнете заощадити ще більше, ніж це можливо, звертайтеся до перевіреної стоматологічної клініки Narin Dental Care. Тут ви залишитеся задоволені всіма наданими послугами і ціною металокерамічної коронки.
Що таке металокерамічні коронки?
Металокерамічна коронка має в основі певний металевий сплав, а зверху покривається емаллю в тон зуба конкретного пацієнта. Нижній шар забезпечує надійність, механічну міцність коронки, а верхній – естетичний вигляд зубного ряду.
У сучасній стоматології застосовуються різні матеріали як основа для металокерамічних коронок:
- Нікелевий сплав — затребуваний матеріал, оскільки він відрізняється певною гнучкістю, а це забезпечує подальший комфорт пацієнта та можливість корекції форми, розміру безпосередньо у роті клієнта під час встановлення коронки. Єдиний мінус — відносно високий ризик розвитку алергічної реакції, що слід врахувати при виборі типу коронки для кожного окремого пацієнта.
- Кобальт+хром. Якщо орієнтуватися на те, скільки коштує коронка з металокераміки, цей варіант буде оптимальним. Хоча він обійдеться трохи дорожче за нікельовий сплав, але тут вже відсутній ризик алергії. Є поширений міф про токсичність для організму, але ця інформація нічим не підтверджена, тому що в роті немає умов, щоб відбулася відповідна хімічна реакція.
- Молібден – він не використовується як основа для металокерамічної коронки. Найчастіше додається до інших металів для покращення їх еластичності.
- Титан — один із найдорожчих металів, але й найбільш надійних, безпечних, довговічних. Тому якщо немає критичних кордонів у вашому бюджеті щодо того, скільки коштує металокерамічна коронка, має сенс віддати перевагу саме цьому виду. Додатковий плюс у тому, що цей матеріал прозорий під час рентгенівського обстеження.
- Золото. У чистому вигляді золото не використовується, оскільки це дуже пластичний метал. У метал зазвичай додають платину або паладій, за рахунок яких забезпечується міцність конструкції. При цьому ціна коронки значно підвищується, що підходить далеко не кожному.
Таким чином, якщо брати за критерієм оптимального співвідношення ціни та якості металокерамічної коронки, ідеальними будуть титанові вироби з комбінації хрому і кобальту.
Переваги протезування металокерамікою
Металокерамічні коронки не випадково найбільш затребувані в сучасній стоматології. Це зумовлено наступним рядом переваг:
- оптимальна вартість;
- висока механічна міцність;
- тривалий термін служби — 10-15 років і більше;
- висока естетика зубного ряду, стійкість відтінку;
- після протезування зуб не схильний до карієсу;
- можливість збереження свого рідного зуба замість встановлення повністю штучного імпланту.
Процедура встановлення металокерамічної коронки в клініці Narin Dental Care завжди безболісна та займає мало вашого особистого часу. Щоб отримати попередню консультацію та підібрати найкращий спосіб лікування, зв’яжіться з нами за телефонами, вказаними на сайті, або запишіться на прийом через спеціальну форму онлайн.