Фторування зубів

Фторування зубів (ремінералізація) – це процес, спрямований на те, щоб наситити зубну емаль корисними мінеральними речовинами, зміцнивши тим самим її структуру. Процедуру проводять із застосуванням складів, що містять кальцій та фтор.

 

Якщо з кальцієм все зрозуміло – він є будівельним матеріалом зубної емалі, то з фтором дещо складніше. Насправді, цієї речовини в зубній емалі міститься лише 0,15%. Тому закономірно виникає питання: яку роль він грає і чому так важливий для зубів? Річ у тім, що фторид впливає безпосередньо формування апатиту – основного елемента структури зубної емалі. Таким чином, впровадження цієї речовини в процесі ремінералізуючої терапії зубів дозволяє досягти високої міцності емалі, а також перешкоджає виходу кальцію після проведення процедур.

 

Розрізняють два основні види фторування зубів.

  • Ремінералізація з використанням препаратів без фтору. Зазвичай такі засоби виготовляються на основі фосфатів та кальцію, вони вважаються менш ефективними. Призначені для домашнього використання, тому що абсолютно безпечні для здоров’я людини. Такі гелі та пасти наносяться вручну на поверхню зубів після чищення і повинні там перебувати протягом як мінімум 4-5 годин (зазвичай обробку проводять на ніч).
  • Фторування, де фтор є основним компонентом. Це вже серйозна процедура, яка проводиться у стоматологічних клініках. Основним активним матеріалом у разі є фтор. Такий спосіб передбачає застосування одного з трьох варіантів: – встановлення спеціальних медичних капп з лікувальним гелем; покриття емалі фторлаком; глибоке фторування.

Глибоке фторування повністю заповнює дефіцит мінеральних речовин у зубній емалі, знижує її чутливість, служить профілактикою карієсу. Процедура проходить наступним чином: спочатку лікар проводить гігієнічне чищення зубів, видаляючи зубний камінь, потім обробляє зуби герметизуючою рідиною, яка виконує роль запечатувача емалі. Далі – поверх герметика накладається шар гідроксиду міді кальцію. В результаті між цими двома шарами виникає хімічна реакція, в процесі якої виробляється фтористий кальцій, який починає проникати вглиб емалі. Одночасно з цим, сполуки міді мають бактерицидний ефект. Така процедура вважається дуже ефективною, оскільки твердість емалі збільшується вдесятеро!

 

Коли потрібно фторування зубів?

Фторування корисно проводити дітям, у яких зуби перебувають лише на стадії формування. Дорослим також показана дана процедура як профілактика захворювань та руйнувань зубів. Особливо необхідна ремінералізація зубів у таких випадках:

  • перед пломбуванням пацієнтам, які мають карієс;
  • для того, щоб знизити чутливість зубів;
  • після завершення процедур відбілювання зубів;
  • перед встановленням та після зняття брекет-системи.

Фторування зубів можна сміливо рекомендувати всім, хто піклується про своє здоров’я в цілому та красу зубів зокрема, тим більше, що ціна цілком це дозволяє, а процедуру можна проводити 1 раз на рік.

 

Де проводять фторування зубів у Києві?

Narin Dental Care – стоматологічна клініка нового покоління, оснащена високотехнологічним європейським обладнанням та штатом професійних стоматологів, які мають великий досвід роботи. Наші фахівці проведуть процедуру фторування зубів за всіма правилами та за найвигіднішою у Києві ціні. Звертайтесь, не відмовляйте у можливості подарувати гарну усмішку собі та своїй дитині!

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38