Лікування ясен

Чи часто Вам у повсякденному житті доводиться чути заклики до збереження здоров’я зубів?
Але, на превеликий жаль, мало хто замислюється про здоров’я ясен, а це має важливе значення для збереження здоров’я всього організму.

За статистикою, близько 80% людей страждають від захворювань ясен. Ця проблема турбує частіше, ніж зубний біль.
Симптоми захворювання зустрічаються приблизно у 95% дорослих і у 60% дітей. Причини їх виникнення різні, але часто такі хвороби призводять до розвитку неприємних наслідків, аж до втрати ВСІХ! Зубів.

При яких симптомах слід звернутися до стоматолога?

Симптоми захворювань ясен:

 • кровоточивість ясен під час чищення зубів або прийому їжі;
 • зуби вкриті темним нальотом;
 • зміна кольору, свербіж, набряклість, припухлість ясен;
 • оголення коренів зубів, зміна рівня ясенного краю;
 • болісна реакція на будь-які подразники;
 • неприємний запах з рота;
 • утворення ясенних кишень;
 • поява рухливості зубів.

Лікуванням ясен займається цілий розділ стоматології – пародонтологія.

 

lechenie desen kievХвороби ясен – види та характеристика

Гінгівіт, пародонтит і пародонтоз – найпоширеніші захворювання пародонту. Виникають із низки причин: недотримання правил гігієнічного догляду за порожниною рота; неповноцінний харчовий раціон; дефіцит вітамінів та мікроелементів; куріння; тривалий перебіг запальних процесів. А також унаслідок деяких хронічних захворювань.

“Першим дзвіночком” неблагополуччя в області ясен є гінгівіт. Це захворювання викликає запальний процес, який локалізується в поверхневих шарах тканин ясен. Характеризується незначною кровоточивістю ясен при контакті з жорсткою зубною щіткою та/або твердою їжею. Десна реагують на холодні та гарячі продукти, напої.

 

Гінгівіт вдається успішно локалізувати, запобігаючи розвитку запального процесу і, як наслідок, розхитування зубів, але лише за умови своєчасного візиту до стоматолога.

Якщо вчасно не звернеться за спеціалізованою допомогою, захворювання поширюється на альвеолярну кістку і йдеться вже про пародонтит. Залежно від ступеня руйнування кістки, хвороба буває легкого, середнього та тяжкого ступеня.
Пародонтит – це важке, запально-деструктивне руйнування всіх тканин пародонту, при якому формуються пародонтальні кишені, руйнується кістка навколо зуба, зуби набувають патологічної рухливості, що і призводить до їх втрати.

Пародонтоз викликають патогенні мікроби, що локалізуються в зубному нальоті, порушення розташування зубів, наслідком чого стають дистрофічні зміни ясен. Причини пародонтозу достовірно не з’ясовані, часто їх пов’язують із спадковим фактором, системними захворюваннями в організмі або недостатнім жувальним навантаженням, обумовленим вживанням переважно м’якої, рафінованої їжі.

Як лікувати пародонтоз

Ефективне лікування пародонтозу спрямовано поліпшення кровопостачання тканин пародонту, усунення запалення, відновлення тканин. Так як вилікувати пародонтоз, застосовуючи рецепти народної медицини, неможливо, усунення пародонтозу зазвичай має тривалий характер з комплексним впливом методів хірургічного, медикаментозного та ортопедичного лікування.

Завдяки високому професіоналізму та багаторічному досвіду роботи наших лікарів, у клініці Narin Dental Care застосовуються всі сучасні методи лікування. Курс терапії підбирається індивідуально кожному за. Він залежить від віку пацієнта, захворювання, його причини та ступеня прогресування. Перед ним обов’язково проводиться ретельна діагностика – огляд, наповнення пародонтальної карти пацієнта.

Одним із прогресивних та високоефективних методів лікування захворювань ясен є лазер.
У клініці Narin Dental Care використовується діодний лазер Picasso Lite (американського виробництва).

Це один із найбезпечніших діодних стоматологічних лазерів, що дозволяє проводити: лазерний кюретаж м’яких тканин; видалення патологічних тканин із кореневих кишень (деепітелізація); видалення грануляційних, некротичних тканин у пародонтальній кишені; зменшення глибини кишень; відновлення прикріплення ясен; усунення рухливості зуба; фотодинамічна терапія пародонтальних кишень.

При лікуванні ясен лазером, який вводиться в порожнину патологічної кишені, впливає на патогенну флору, внаслідок чого хвороботворні бактерії гинуть, а розвиток захворювання зупиняється. При лікуванні хронічних патологій ясен промінь лазера випарює омертвілі патологічні тканини, при цьому не торкаючись здорових структур. Одночасно випромінювання викликає коагуляцію судин, що дозволяє запобігти кровотечі.

Ортопедичне лікування ясен: при пародонтиті важкої та середньої тяжкості зуби стають рухливими, зуб оголюється (відбувається атрофія кісткової тканини). Чим більше оголений елемент, тим більше він рухливий. У цьому випадку ми проводимо шинування.

Така процедура є надійним лікуванням наслідків пародонтиту, її метою є фіксація рухомих зубів. Існує кілька сучасних методів шинування зубів:

 1. За допомогою скловолокна, яке зв’язує зуби в одну групу.
 2. За допомогою зубних протезів.
 3. За допомогою коронок.

Також у нашій клініці використовується неінвазивна пародонтальна терапія, лікування ясен апаратом «Vector Pro» (виробництво Німеччина) — професійна установка для лікування ясен, аналогів якої немає! Інновація у пародонтології!

Головна перевага «Vector paro Pro» – це висока ефективність, яка дає можливість уникнути хірургічного втручання! Цей метод дозволяє працювати з ураженими інфекцією тканинами на мікрорівні.

Лікування ясен «Вектором» проводиться навіть у важкодоступних ділянках, кишені глибиною до 11 мм обробляються ретельно і ефективно.

Звернувшись до Narin Dental Care, Ви отримаєте якісну, доступну та результативну допомогу у вирішенні проблем з яснами та їх профілактиці!

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38