Навіщо потрібні ретейнери

Для вирівнювання викривлених зубів та виправлення неправильного прикусу використовуються різні методи, найбільш поширеним з них є установка брекетів, після зняття яких зуби набувають бажаного зовнішнього вигляду. Багато хто думає, що цим і закінчується ортодонтичне лікування, але насправді для закріплення результату ще якийсь час доведеться використовувати ретейнери – пристосування, що не змінюють положення зубів, але не дають їм повернутися у вихідний стан після зняття брекетів.

 Скільки треба носити брекети на зубах, скільки часу доведеться носити ретейнери після зняття брекетів, визначає лікар. Чим старший пацієнт і що серйозніші деформації довелося виправляти, тим більше часу знадобиться закріплення результату. Найчастіше термін носіння конструкції, що закріплює, становить час носіння брекетів, помножений на два. Іноді їх носять протягом усього життя. Використовують зубний ретейнер не тільки після зняття брекетів, але і після застосування інших ортодонтичних систем – елайнерів, капп.

Ретейнери та їх види

Ортодонтичний ритейнер може бути незнімнийі знімний.

Незнімні металеві ретейнери для зубів є дугою з медичної сталі, яка кріпиться на внутрішній стороні щелепи за допомогою спеціального складу. Такі конструкції мають попит, оскільки вони непомітні, не заважають у повсякденному житті, легко очищаються.

Встановлення незнімного ретейнера вимагає ретельної підготовки поверхні зубів для більш надійної фіксації. Якщо ретейнер відклеївся, що може статися при пережовуванні твердої їжі або під впливом іншого механічного впливу, необхідно терміново вирушати на прийом до лікаря для повернення його на місце.

Знімні пристрої можуть бути різними:

  • ретейнер у вигляді пластмасової пластинки з металевими фіксуючими елементами, що оперізують зубний ряд;
  • прозора капа із силікону, що фіксує положення всіх зубів;
  • позиціонер, який являє собою еластичні капи для верхнього та нижнього зубного ряду, склеєні між собою; призначається такий ретейнер для утримання правильного положення нижньої щелепи і використовується лише під час сну.

Знімні капи або ритейнери, які використовують після брекетів, виготовляються за індивідуальними відбитками зубного ряду.

І знімні, і незнімні ретейнери мають свої переваги та недоліки, кваліфікований лікар-ортодонт допоможе вибрати найбільш підходящу систему для фіксації зубів у потрібному положенні. Скільки коштують ретейнери, які використовуються після брекетів, залежить від їх типу та виду, але в цілому ціна такихретейнерів невисока .

 

Виправлення неправильного прикусу та вирівнювання зубів у Києві

uhodустановкою ритейнера; вартість послуг можна уточнити на сайті клініки або на консультації у лікаря.

Встановити і зняти незнімний ретейнер можна протягом короткого часу без болю та дискомфорту. Для того, щоб уявити, як відбувається установка ретейнерів після зняття брекетів, можна переглянути фото, наявні на сайті.

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38