Пластика вуздечки губи

Вуздечкою губи називається слизова оболочка, а точніше, її складка, яка здійснює додаткове з’єднання верхньої губи з челюстю. Якщо вона розвивається нормально, то не завдає жодних проблем людині. Але трапляються випадки, причому це не рідкість, коли вуздечку необхідно коригувати.

Пластика вуздечки губи – це оперативне втручання, яке проводиться під місцевою анестезією лікарем-хірургом. Процедура полягає в тому, що складку спочатку трохи розсікають, а потім накладають шов у необхідному місці. Розрізняють кілька видів операції:

  • френектомія – розтин широкої вуздечки з частковим або повним видаленням міжзубного сосочка;
  • френулопластика – краєчок вуздечки фіксують в іншому місці з Y-подібним або Z-подібним розрізом;
  • френотомія – проводитися в тому випадку, якщо вуздечка дуже коротка.

Такі оперативні втручання можуть бути призначені у таких випадках:

  • між двома передніми зубами формується щілина;
  • запальні процеси на яснах;
  • дефекти дикції (у дітей);
  • порушення жувальних функцій.

Іноді подібну операцію проводять безпосередньо у пологових будинках, якщо дефект може стати причиною порушення функції смоктання у немовляти. Також підрізання вуздечки роблять із міркувань гігієни – щілина між зубами може стати місцем скупчення відкладень, які, у свою чергу, сприяють утворенню карієсу. Також може почати розвиватися нестійкість зубів, підвищення їхньої чутливості.

Найчастіше пластику вуздечки проводять у дитячому віці, починаючи з 6-7 років, коли вже повністю прорізалися передні різці. Якщо не зробити цього своєчасно, потім може знадобитися тривале лікування у ортодонту.

 

Як проводитися операція?

 

Операції не варто боятися, оскільки вона триває не більше 10 хвилин, при цьому є абсолютно безболісною завдяки введенню ефективних знеболюючих препаратів. Спочатку пацієнту вводять анестезію (нерідко використовують спеціальний гель-анестетик). Після знеболювання хірург робить розсічення та накладає шов.

Сьогодні коригування вуздечки верхньої губи проводиться як за допомогою скальпеля, так і лазерним способом, який є більш прийнятним для пацієнта. Невеликий дискомфорт може відчуватись протягом 2-3 годин після хірургічного втручання. Під час реабілітаційного періоду слід дотримуватися гігієни і намагатися не вживати грубих продуктів, щоб не дратувати травмований ділянку порожнини рота.

 

Пластика вуздечки губи у клініці Narin Dental Care

 

Narin Dental Care – сучасна сімейна стоматологічна клініка, що володіє штатом кваліфікованих спеціалістів та найновішим обладнанням. Ми надаємо повний спектр послуг у галузі лікування, видалення зубів, проведення різноманітних хірургічних втручань для дорослих та дітей.

Пластика вуздечки верхньої губи у нас проводиться за допомогою високоточного лазерного обладнання, завдяки чому процедура проходить протягом кількох хвилин і зовсім не завдає неудобств пацієнтові. Сама процедура проходитиме у комфортній обстановці, а ціна приємно порадує своїми розумними розмірами. Ми знаємо, як досягти високого естетичного та практичного результату, і обов’язково поможемо вам у цьому.

Детальна інформація про послуги та їх вартість розміщена на нашому сайті narindental.com. Тут ви можете отримати консультацію в онлайн-режимі та записатися до лікаря. Не гайте години – пам’ятайте про те, що лікувати зуби і робити коригування потрібно якомога раніше, щоб досягти необхідного результату.

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38