Герметизація фісур зубів

У роті людини постійно присутня величезна кількість бактерій, при недостатній гігієні ротової порожнини вони призводять до розвитку карієсу та інших стоматологічних проблем. На всіх жувальних зубах можна побачити природні борозенки, які стоматологи називають фісури. У цих поглибленнях накопичуються частинки їжі, це сприяє розмноженню хвороботворних бактерій та розвитку карієсу. Для того, щоб запобігти ураженню зубів, проводиться процедура первинної профілактики – запечатування фісур.

 

Щоб досягти максимального ефекту від процедури, рекомендується проводити її відразу після прорізування зуба або протягом першого року появи. Борозни заповнюються спеціальними стоматологічними силантами, що містять фтор та кальцій. Вони забезпечують ефективну ізоляцію заглиблень у період дозрівання емалі від руйнівної дії вуглеводів їжі та шкідливих мікроорганізмів. Головним показанням до запечатування фісур жувальних зубів є їх велика глибина, при якій щоденної гігієни ротової порожнини недостатньо для ретельного очищення поверхні зуба.

Основні методи герметизації фісур

Процес запечатування абсолютно безболісний і легко переноситься дітьми, а результат від процедури зберігається досить тривалий час. На підставі проведеної діагностики лікар вибирає методику проведення процедури, вона буває двох видів:

  • інвазивна – застосовується в тому випадку, коли неможливо розглянути стінки і дно заглиблень через їх великий розмір;
  • неінвазивна – ця методика застосовується при повному перегляді стінок та дна природних борозенок дитячих зубів.

 

Щоб батькам зручно було спостерігати за ступенем стирання силанта, їх випускають у різних кольорах.

 

Технологія запечатування та матеріали, що застосовуються при цьому, постійно вдосконалюються. Додавання до складу герметиків корисних мінералів дозволяє додатково зміцнювати поверхню зубів протягом тривалого часу. Не слід забувати, що захищається лише фронтальна частина зуба. За ротовою порожниною необхідний ретельний регулярний догляд, це допоможе підтримувати її в здоровому стані.

Герметизація зубів – переваги проведення процедури

Цей метод з успіхом застосовується у дитячій стоматології, але може бути використаний і для зміцнення зубної тканини у дорослих. Для запечатування не потрібно використовувати знеболювання, оскільки воно проходить без болючих відчуттів. Також слід зазначити доступну вартість, профілактика появи карієсу значно дешевша за його лікування. За допомогою силанта можна домогтися додаткової механічної фіксації пломби. Швидкість стирання герметика в кожного індивідуальна, контролю його стану обов’язково потрібно показуватися стоматологу кожні півроку. У дітей оптимальним буде проведення запечатування перших корінних молярів та других молярів після їх прорізування.

 

Провести всі необхідні профілактичні та лікувальні стоматологічні процедури можна у сучасній клініці Narin Dental Care. Ми використовуємо найкраще обладнання та витратні матеріали найвищої якості. Записатися на прийом можна будь-якого дня тижня, ми працюємо без вихідних. Ознайомлення зі стоматологом пройде для вашої дитини без появи негативних емоцій. Кваліфіковані фахівці навчать малюка правильно доглядати зубки і пояснять, чому так важливо регулярно відвідувати стоматологічну клініку

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38