Гігієна та профілактика

Красива посмішка – це невід’ємний атрибут здорової людини. Підтримці білої посмішки та здоров’я порожнини рота сприяють регулярний догляд та правильна гігієна. Найкраще та найдоступніше лікування – це профілактика, і починати її необхідно якомога раніше. Своєчасне звернення до стоматолога значно заощадить Ваші кошти та час, позбавляючи Вас тривалого та дорогого лікування, а також дискомфорту.

Поява зубного каменю провокує неприємний запах із рота, який часто відштовхує та погіршує комунікацію між людьми, загрожує втратою іміджу.
Якщо при щоденному догляді за допомогою зубної щітки ми можемо позбавитися залишків їжі та зубного нальоту, то видалення зубного каменю та пігментованого нальоту можливе виключно в умовах стоматологічного кабінету із застосуванням спеціальних препаратів та обладнання.

shutterstock 261531452 1Користування профілактичних оглядів у стоматолога

Своєчасне відвідування стоматолога дозволяє проводити профілактичні огляди, завдяки яким можна виявити розвиток карієсу на ранній стадії. У цьому випадку лікування буде не тільки швидким і безболісним, але й не вимагатиме значних фінансових витрат.

Професійне гігієнічне чищення зубів, допоможе пацієнтові позбутися зубного каменю (твердих відкладень), видалити плями від кави, чаю, кольорових напоїв і тютюну, повернути зубам природний колір і гладкість. А надалі захистити зуби від карієсу, оскільки видаляється біоплівка (зубний наліт). Вона являє собою субстанцію на поверхні зубів, що не змивається при полосканні водою.

За даними досліджень, зубний наліт на площі 1 мм², важить близько 1 мг, і містить близько 200 млн. бактерій. У ротовій порожнині існує приблизно 350 видів різних мікроорганізмів, і лише деякі з них здатні колонізувати очищену поверхню зубів. Інші ж чудово живуть і розмножуються в надрах зубного нальоту. Скупчення бактерій на поверхні зубів є основним етіологічним фактором більшості захворювань ротової порожнини, таких як запалення ясенного краю, карієс, періодонтит (запалення навколишніх зуб тканин).

Останнім часом у стоматології накопичено величезний досвід у сфері кваліфікованої гігієни, профілактики захворювань ротової порожнини та зубів, розроблено новітні методи та виділено окрему спеціальність стоматолог-гігієніст.
Стоматологічна клініка Narin Dental Care пропонує комплекс процедур, спрямованих на оздоровлення тканин ротової порожнини, профілактику виникнення та прогресування карієсу.

Як відбувається процедура чищення

Професійне чищення зубів починається з огляду із застосуванням препарату Curaprox (Швейцарія), який забарвлює зубні відкладення для наочності рівня гігієни пацієнта, і дозволяє визначити необхідний обсяг маніпуляцій.

Для видалення зубного каменю використовується п’єзоскалер.

На наконечник ультразвукового маніпулятора встановлюється спеціальний гачок (скалер), який працює подібно до відбійного молотка, і невеликими частинами допомагає прибрати зубний камінь з емалі зубів. Гачок не шкодить емалі, працює при супроводі водяного охолодження. Процедура дискомфортна, а при видаленні підясенного каміння ще й трохи неприємна, але зазвичай необхідності в анестезії немає.

Наступний етап – видалення пігментованого нальоту, що проводиться апаратом PROPHYflex (Німеччина).

(PROPHYflex) розроблено фахівцями німецької фірми KaVo. Головний принцип роботи: зі спеціального наконечника під великим натиском впритул до зубів спрямовується спеціальна суміш порошку, води та повітря. Дрібнодисперсний і не абразивний порошок виробляється на основі кальцію-карбонату. Він, на відміну від традиційного бікарбонату натрію (харчова сода), що використовується в апаратах Air Flow і має гострі кути частинок, має кулясту форму піщинок. Отже, порошок не дряпає поверхню зуба, а полірує її, тому процедуру призначають навіть дітям. Порошок для чищення зубів має приємний смак.

Завершальний етап гігієнічного чищення

Завершальний етап – полірування зубів. Вона проводиться спеціальною щіткою із застосуванням полірувальних паст.

За приписом лікаря в деяких випадках проводиться ремінералізуюча терапія (фторування зубів) для заповнення нестачі необхідних речовин в емалі та дентині (відновлення емалі зубів). Тим самим знижується підвищена чутливість зубів після очищення. Ремінералізація зубів, друга назва – імплантація зубної емалі, здатна протистояти появі мікротріщин, і здійснює лікування емалі зубів.

Показання щодо процедури

Чищення зубів Profiflex застосовується з такими цілями:

 • очищення зубів від поверхневих пігментацій;
 • зняття зубного нальоту від чаю, кави, сигарет тощо, завдяки чому емаль освітлюється на 1–2 тони;
 • полірування поверхонь зубів після видалення каменю;
 • чистка зубів з різними брекет системами;
 • очищення поверхонь імплантатів;
 • для точного визначення кольору зуба;
 • перед фторувальною терапією (процедура зміцнення зубної емалі);
 • перед процедурою відбілювання зубів;
 • очищення у важкодоступних місцях, таких як міжзубні проміжки;
 • перед реставрацією для покращення адгезії між емаллю та реставраційним матеріалом.

Відмінність між Profiflex та Air Flow

Профіфлекс 3 – сучасний аналог апарату для чищення зубів Air Flow. У цих двох технологій принцип, способи дії схожі, але є відмінності:

 • принципова відмінність чищення зубів Профіфлекс у тому, що гранули його порошку мають сферичну форму, що не дає їм встромлятися в ясна і пошкоджувати її. Порошок не травмує емаль зуба, тому чищення проходить обережно, а відчуття після неї набагато комфортніше;
 • м’якше очищення поверхні;
 • у Профіфлекс напір порошку сильніший, як наслідок – більш ретельне чищення зубів;
 • порошок, що використовується в Профіфлекс, не роз’їдає і не щипає куточки губи, як порошок при Air Flow;
 • відсутність солоного присмаку;
 • мінімальний вплив на ясна та сусідні зуби, що ідеально при чутливих зубах та болючих яснах;
 • ціна чищення технологією Профіфлекс трохи вища, але вигода від переваг з лишком перекриває цей недолік.

Чому Вам слід звернутися до нашої клініки

Гігієнічним процедурам, необхідним з раннього дитинства, навчають маленьких пацієнтів та їхніх батьків лікарі-гігієністи нашої клініки. Вам індивідуально підберуть препарати для щоденного догляду, профілактики захворювань зубів та ясен, розпишуть курс лікування з урахуванням Ваших особливостей.

Наша команда дотримується золотого правила: «Краще запобігти захворюванню, ніж з ним боротися».

Навіть якщо у Вас здорові зуби, приходьте на плановий огляд, і ми допоможемо Вам зберегти їх здоровими до глибокої старості.

Записатися на прийом

Наші контакти

Email: info@narindental.com
Робочі години: Пн - Пт: 09:00 - 21:00, Сб - Нд: 10:00 - 19:00
Контакти:
044 334 43 38